CHP Milletvekilleri, Emeklilikte Staj ve Çıraklık Mağdurlarının Haklarının Gasp Edilmesini Protesto Ediyor

TBMM'de düzenledikleri basın toplantısında, CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş ve Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, emeklilikte staj ve çıraklık mağduru olan vatandaşların haklarının gasp edilmesine karşı tepkilerini dile getirdi.

CHP Milletvekilleri, Emeklilikte Staj ve Çıraklık Mağdurlarının Haklarının Gasp Edilmesini Protesto Ediyor

 

CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, staj ve çıraklık sürecinde çalışanların emeklilik haklarının gasp edilmesine karşı sert ifadelerle tepki gösterdi. Bektaş, bu durumun hukukun reddedilmesi anlamına geldiğini belirterek, mahkemeleri ve yargıyı bu haksızlığı durdurmak için göreve çağırdı. Ayrıca, yaşanan adaletsizliğin sürdürülebilir olmadığını vurguladı.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ise, staj ve çıraklık sürecindeki gençlerin işe başladıkları gün emeklilik haklarının başlaması gerektiğini vurgulayarak, bu mağduriyetin biran önce giderilmesi gerektiğini ifade etti. Gürer, Türkiye'de mesleki eğitimdeki sorunların temel nedenlerinden birinin de bu hak gaspı olduğunu dile getirdi.

CHP milletvekilleri, siyasi iktidarın emeklilikte adalet arayan bu kesimin haklarını göz ardı etmemesi gerektiğini vurgulayarak, çalışma yaşamındaki sömürü düzenine son verilmesi çağrısında bulundular.