CHP Konya Milletvekili Bektaş: Emekçilerin ve çalışanların bütün sorunları çözüme kavuşturulmalıdır

CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle ilgili bir mesaj yayımlayarak, Emekçilerin ve çalışanların bütün sorunları çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

CHP Konya Milletvekili Bektaş: Emekçilerin ve çalışanların bütün sorunları çözüme kavuşturulmalıdır

Barış Bektaş 1 Mayıs mesajında emek mücadelesinin ve hakların savunuculuğunu yapan sendikalaşma ve sendikal mücadele gidererek zayıflatılarak etkisiz hale getirilmeye çalışıldığına dikkat çekerek, “

Emek kutsal bir değerdir. Emeğin haklarını korumak ve geliştirmek insanlığa hizmet anlamına gelmektedir. Ülkemizde emek mücadelesinin ve hakların savunuculuğunu yapan sendikalaşma ve sendikal mücadele gidererek zayıflatılarak etkisiz hale getirilmeye çalışılıyor. Diğer taraftan emekçi kesimin ve çalışanların sorunları giderek çoğalıyor. İş güvencesi tehdidi, grev haklarının kısıtlanarak emek gaspı yapılırken, bir özgürlük, adalet ve demokrasi sorunu olarak önümüzde durmaktadır. Örgütlenme sorunlarının yanı sıra, on binlerce emekçimizin iş cinayetlerinde hayatını kaybetmesi, kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınmalarında yaşanan adaletsizlik, kökleşen yoksulluk, gelir dağılımındaki eşitsizlik iktidarın uyguladığı yanlış politikalarının acı bir sonucudur. Bunlara müsaade edilmemelidir. Emekçilerin ve çalışanların bütün sorunları çözüme kavuşturulmalıdır. Partimiz her zaman emekçiden yana olmuş ve emeği en yüce bir değer olarak görmüş olup, haklarını ve hukukunu savunmaya devam edecektir. Ülkemizde emeğin hakkının verildiği, yaşadığı sorunlarının çözüldüğü yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizliğin düzeltildiği, üreten, istihdam yaratan bir Türkiye'nin yeniden temellendirildiği, ekonominin iyiye gittiği yarınlara olan inancımla tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum” diye konuştu.