CHP Konya İl Başkanı Yaman: 'Nerede kaldı millet iradesi'

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın TBMM'deki milletvekilliğinin düşürülmesine sert tepki gösterdi. Yaman, Can Atalay'ın milletvekilliğinin hukuksuz bir şekilde düşürülmesinin 'Millet İradesi'ne yapılmış bir darbe olduğunu savundu.

CHP Konya İl Başkanı Yaman: 'Nerede kaldı millet iradesi'

Hatay halkının oylarıyla seçilen Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesinin, hukuka aykırı bir darbe olduğunu ifade eden Yaman, bu durumun Hatay halkına büyük bir saygısızlık ve Anayasa'ya karşı işlenmiş bir suç olduğunu dile getirdi. Yaman, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin aldığı kararı da açıkça bir darbe girişimi olarak değerlendirdi.

CHP olarak, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne olan inançları gereği, bu hukuksuzluğu kınadıklarını belirten Yaman, partisinin hakimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğuna olan inancıyla, hukuka yapılan bu darbeye karşı sokaklarda ve meydanlarda direneceklerini vurguladı. Yaman, adaletin yerine gelene kadar mücadelelerinin devam edeceğini ve hukukun üstünlüğünü savunmaya devam edeceklerini belirtti.