CHP Konya İl Başkanı Yaman: Kazanan, Türkiye İttifakı ve Konya ittifakıdır

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman 31 Mart yerel seçimlerinde, CHP'nin kazandığı ilçe belediye başkanlarıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında, Konya halkına seçimlerde verdikleri destekten dolayı Konya halkına teşekkür ederek, Kazanan Türkiye İttifakı ve Konya İttifakı olduğunu söyledi. 

CHP Konya İl Başkanı Yaman: Kazanan, Türkiye İttifakı ve Konya ittifakıdır

Dedeman Konya Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısına, CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Konya Milletvekili Barış Bektaş, YDK Üyesi Nurdan Yücal, Akşehir Belediye Başkanı Ahmet Nuri Köksal, Cihanbeyli Belediye Başkanı Fırat Kızılkaya, Ereğli Belediye Başkanı Umut Akpınar, Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu ve Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa ve belediye meclis üyeleri katıldı.

KAZANAN, TÜRKİYE İTTİFAKI, KONYA İTTİFAKIDIR

Basın toplantısında 31 Mart seçimlerinin kazanının, Türkiye İttifakı ve Konya ittifakı oldu diyen CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman,Bu seçimlerde seçmen, 22 yıllık Türkiye fotoğrafını değiştirmeye, yeni bir siyasi iklime kapı aralamaya karar verdi. Çünkü ekonominin iyi yönetilmemesi sonucu geçinemeyen, maaş zammı talebine karşılık verilmeyen ve kuyruklarda bekletilen emeklilerimizle,  yüksek enflasyon karışışında sürekli artan harcama kalemlerinin fiyatlarının artmasıyla baş edemeyip, satın alması gittikçe zorlanın ve hayat pahalılığı altında ezilen ve geçinemeyen, aynı zamanda ülkemizin milli gelirinin eşit dağıtımından faydalandırılmayan vatandaşlarımız artık,  22 yıllık AK Parti iktidarına dur diyerek, sarı kart göstermiştir. Bu seçimin kazananı Genel Başkanımız Sayın Özgül Özel’in ifadesiyle, Türkiye ittifakı ve Konya ittifakı olmuştur” dedi.

Seçmen, İktidar partisinin gücünü yerelde dengeledi

Seçmenin cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk seçimlerinde iktidar partisinin gücünü yerelden dengelemeye karar verdiğini ifade eden Bekir Yaman, “Milletimiz sadece yerel yöneticilerin kim olacağına karar vermemiş, ülkemizin ve belediyelerin nasıl yönetilmemesi gerektiğine mesaj vermiştir. Bu seçimin bir kaybedeni yoktur. Bizim başarımızın kimsenin hezimeti olmayacaktır, kimsenin hezimeti değildir. Bugün hangi partiye oy vermiş olursa olsun kimsenin kaybetmiş hissetmesini istemiyoruz. Halkımız iyi hizmeti ödüllendirmiş, kötü hizmeti ve kötü niyeti cezalandırmıştır. Şehirlerimiz emin ellere teslim edilmiştir. Bugün elde ettiğimiz başarının en önemli mesajı şudur; CHP artık başının üzerindeki görünmez yüzde 25'lik tavanı kırmıştır tuzla buz etmiştir. Bu seçimlerde hiç bir siyasi parti ile ittifak kurulmadığı halde CHP'nin gücü ve seçmenin vicdanının sandıkta kurduğu Türkiye ittifakı 2019 başarısını daha da büyütmüştür. Bu sonuçları birileri rehavete sevk edecek bir galibiyet olarak asla değil, seçmenin bize açtığını bir kredi olarak gördüğümüzü ifade etmek isterim. Tüm seçmen gruplarından gelen Türkiye siyasetinin akışını esastan değiştiren bu desteğin partimize büyük bir sorumluluk yüklediğinin farkındayız” şeklinde konuştu.

İddialı olduğumuz Konya’da, 5 ilçede belediyeyi kazandık

Konya’da iddialı oldukları belediye seçimlerinden 5 ilçede belediyeyi kazandıklarını belirten Bekir Yaman, “Partimizin Sosyal Demokrat Halkçı Belediyecilik anlayışıyla Konya halkıyla tanıştırarak, vatandaşlarımızın tümüne eşit hizmet vererek, belediyelerin kaynaklarını rantta değil, halkımızın hizmetine eşit bir şekilde sunacağız. Konyalı hemşerilerimizin belediye başkanlarımıza ve partimize yönelik teveccühlerine boşa çıkarmayacağız. Bundan hiçbir kimsenin kuşkusu olmasın.  İlimiz genelindeki 1 milyon 649 bin 557 seçmenin, 5 bin 388 seçim sandığının başına giderek oylarıyla demokrasimize sahip çıkmasından dolayı parti tercihlerine bakmaksızın yürekten teşekkür ediyorum. Ayrıca seçim sandıklarında oy kullanıldığında tüm partilerden görev alan sandık kurulu üyelerine, müşahitlerine, gönüllülere şükranlarımı sunuyorum.  Ayrıca çalışarak, var gücüyle partimizin bayrağını dalgalansın diye emek veren belediye başkan adaylarımıza, belediye meclis üyesi adayı arkadaşlarımıza, ilçe başkanlarımıza,  yönetim kurulu üyelerine, kadın ve gençlik kollarımızla bütün partililerimizle emeği geçen herkese yürekten çok teşekkür ediyorum. Artık, bize güvenip oylarıyla destek veren bütün Konyalılara Sosyal demokrat halkçı belediyeciliğimizle hizmet verme zamanıdır. İşimiz gücümüz Konya olacaktır. Seçim sürecinde bizlere verdiği desteklerden dolayı da Konya basınına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 Her zaman halkımızın emrinde olacağız

31 Mart seçimlerindeki başarılarının tesadüf olmadığını dile getiren CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, “Sonuçlar sürpriz değil. Bu seçimde başkan adaylarımızın kendi bölgelerindeki yeri ve saygınlığı, o ilçelerin değerleri ile hemhal oluşları Ciddi bir kredi açtı. Halkımızın her zaman emirlerinde olacağız. Zafer sarhoşluğu içerisinde değil bir sorumluluk kapsamında İl teşkilatımızdan belediye meclis üyelerimize ve belediye başkanlarımıza çalışmalarımızı yürüteceğiz. Büyükşehir belediyesinin hangi partide olduğu önemli değil. Biz projelerimizle geliyoruz. Bu projeleri gerçekleştirdikçe Konya Büyükşehir’de de iddia koyar hale geleceğiz. İlçe belediyelerinin büyük bir çoğunluğunu aldık. Ciddi ve güzel projeler ortaya koyarsak bunu kimse engelleyemez. Büyükşehir belediyesi de engellemeyecektir. Belediye başkanlarımıza iktidar korku verse de hiçbir şekilde geri adım atmayacağız. Konya halkına partimize ve adaylarımıza verdiği destekten dolayı da teşekkür ediyorum.”  Daha sonra Akşehir Belediye Başkanı Ahmet Nuri Köksal, Cihanbeyli Belediye Başkanı Fırat Kızılkaya, Ereğli Belediye Başkanı Umut Akpınar, Seydişehir Belediye Başkanı Hasan Ustaoğlu ve Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa yaptıkları konuşmalarında, yapacakları hizmetleri, yatırımları dile getirdiler.