CHP Karapınar'da seçim sonuçlara itiraz etti

CHP Karapınar Belediye Başkan Adayı Gönül Karabacak'ın az oy farkıyla seçimi kaybetmesi üzerine Karapınar Adliyesine giderek, sonuçlara itiraz edildi.

CHP Karapınar'da seçim sonuçlara itiraz etti

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman Karapınar’da seçim sonucuna itiraz edildiğini belirterek, “Karapınar’da çok az oyla seçimi kaybedilmesi üzerine demokrasi gereğince yasal hakkımızı kullanarak, sandık sonuçlarına itiraz ettik.  Partimizin hukuk komisyonundaki avukatlarımız itiraz sürecini takip ediyor. Mücadelemiz devam edecektir” dedi.

 Karapınar Adliyesi önünde yaptığı açıklamada oylarımız kayıp diyen CHP Karapınar Belediye Başkan Adayı Gönül Karabacak, “Hepimiz oyumuzu kullandık.  Adil ve adaletli bir seçim istedik. Sayım tutanaklarının değiştirilme çabalarını nedir. Veri girişlerinde usulsüzler yapıldı. Hepsi çıksın tek tek ortaya diyoruz. Sandıklarda sıkıntılar var. Bizim oylarımız kayıp sandıkların tekrar sayılmasını talep ediyoruz. Bu kadar şaibeli oy varken, oyların yeniden sayılmasının yanında, gerekirse Karapınar’da seçimlerin tekrar yapılmasını istiyoruz. Aylarca da sürse demokrasi mücadelemizi sonunu da kadar vereceğiz” dedi.  

CHP Karapınar’da 70 sandıkta itiraz etti. Seçim kurulunun kararı bekleniyor.