Bilgehanelerde 'Değerlerle Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışması' Finalistleri Belirlendi

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin çocuklara yönelik hizmetlerinden biri olan Bilgehaneler, 'Değerlerle Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışması'nda bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Yarışmanın amacı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin çok yönlü gelişimine katkı sağlamak ve kültürel değerlere olan ilgilerini artırmak olarak belirlendi.

Bilgehanelerde 'Değerlerle Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışması' Finalistleri Belirlendi

 

Heyecan dolu yarı final turunun ardından, finalistler belirlendi ve final için hazırlıklar başladı. İbn-i Sina, Yavuz Sultan Selim, Sarayönü, Melikşah, Sultan Alaaddin, Aliya İzzetbegoviç, Süleyman Şah ve Ilgın Lala Mustafa Paşa Bilgehaneleri, finalde mücadele etme hakkı kazandı.

Yarışma, İlmihal, Siyer, Peygamberler Tarihi, Konya ve Konya Kültürü, Ramazan Kültürü, Genel Kültür, Bilim ve Teknoloji gibi 8 farklı tema üzerinde gerçekleşiyor. Bu temalar, öğrencilerin kültür hazinelerine olan ilgilerini artırmanın yanı sıra rekabet duygularını dengeleyerek dostluk bağlarını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ramazan ayında düzenlenecek final etabını kazanan Bilgehaneler, büyük ödüle ulaşacak ve başarılarıyla ödüllendirilecekler.