Başkan Kavuş İslam Coğrafyalarında Kan Ve Gözyaşı Durunca Bayramlarımız Gerçek Bayram Tadında Olacak

Rahmet, mağfiret ve bereket iklimi Ramazan ayının ardından bayrama kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 'Ramazan Bayramımız, ülkemize, milletimize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur, barış ve merhamet getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyorum. Tüm hemşehrilerimizin bayramı mübarek olsun' diye konuştu.

Başkan Kavuş İslam Coğrafyalarında Kan Ve Gözyaşı Durunca   Bayramlarımız Gerçek Bayram Tadında Olacak

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “İslam coğrafyası, bir taraftan 11 ayın sultanı Ramazan ayını geride bırakmanın burukluğunu bir taraftan da bayrama kavuşmuş olmanın heyecan ve sevincini yaşıyor.

Müslümanlar olarak Ramazan ayının o ihtişamlı ve orucun da insanı adeta yeniden tazeleyen günlerini geride bırakıyoruz. Konya ve Meram imsakın bereketini, iftarın sevincini, mukabelenin ruha verdiği huzuru en iyi bilen şehirlerin başında gelir. Bu özel günleri Kur’an ile oruç ile sadakasıyla, zekatıyla, teravihle kısaca her yönden en güzel şekliyle yaşar. Rabbine yaklaşmak için her bir ibadeti vesile kılar.

İşte şimdi bayramla birlikte şükretme ve sevincimizi, neşemizi, huzurumuzu yani Ramazan Bayramı’nın güzelliklerini paylaşma zamanı. Ramazan-ı Şerif'in ardından yeni bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu mutluluğumuz, İslam coğrafyalarında akan kanların son bulmasıyla daha da katlanır inşallah. Biz bayramlarımızı ancak o zaman bayram tadında yaşayabiliriz.  

Bayramlar, İslamî güzelliklerin birlikte yaşandığı, sevgi ve saygının en güzel örneklerinin sergilendiği, insanların birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir.

Bu düşüncelerle tüm hemşehrilerimin ve tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutluyorum. Bundan sonraki bayramlara da sağlıcakla, esenlikle ve huzurla yeniden kavuşalım inşallah.”