Başkan Kavuş: 'Allah Bu Millete Böyle Acıları Bir Daha Yaşatmasın'

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tarihimizin en büyük felaketlerinden biri olan 6 Şubat Depremleri'nin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı. Mesajında, Meram ve Meram Belediyesi'nin bu acı dönemde bölge halkının yardımına koştuğunu hatırlatan Başkan Kavuş, 'Allah, bu millete bir daha böyle acılar yaşatmasın' ifadelerine yer verdi.

Başkan Kavuş: 'Allah Bu Millete Böyle Acıları Bir Daha Yaşatmasın'

Başkan Kavuş'un mesajında, deprem anında Meram Belediyesi'nin hızla harekete geçerek bölge için tüm imkanlarını seferber ettiği belirtildi. Koordineli bir şekilde çalışan ekiplerin arama kurtarma faaliyetlerine destek verdiği, iş makinelerinin enkazların kaldırılmasına yardımcı olduğu vurgulandı. Mobil Mutfak Tırı'nın depremzedelere sıcak çorba ve yemek ikramında bulunduğu, çöp kamyonlarının belirlenen bölgelerde önemli bir görev üstlendiği aktarıldı.

Ayrıca, Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelinin arama kurtarma faaliyetlerine katkı sağladığı, mühendislerin bina kontrollerini gerçekleştirdiği belirtildi. Otobüs ve konteynerlerin deprem bölgesinde dinlenme ve barınma ihtiyacını karşıladığı ifade edildi. Yardım malzemelerinin toplandığı ve bölgeye ulaştırıldığı bilgisi paylaşıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve Konya STK'larının ortak çalışmalarıyla kurulan konteyner ve çadır kentlerde ihtiyaç hissedildiğinde yine bölgeye desteklerinin devam ettiği belirtildi. Başkan Kavuş, "Bölge tam anlamıyla depremin yaralarını saracağı güne kadar destek vermeye devam edeceğiz" sözleriyle sürecin uzun vadeli bir çaba gerektirdiğini vurguladı.

Mesajında, "Cenab-ı Hak bu millete ve insanlığa böyle acılar yaşatmasın diye bizler şehirlerimizde var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullanan Başkan Kavuş, kentsel dönüşüm çalışmalarının yaygınlaştırılması ve güvenli şehirlerin inşası adına projeler üretme gayretlerinin artarak devam ettiğini belirtti.

Son olarak, yaşanan felaketlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara şifa, yakınlarını kaybedenlere ise sabır ve başsağlığı dileyen Başkan Kavuş, metni bu duygularla sonlandırdı.