Başkan Hasan Kılca, Karatay Konukevi'ndeki Depremzede Ailelerle Bir Araya Geldi

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Karatay Belediyesi'nin hızla hayata geçirdiği Karatay Konukevi'nde misafir edilen depremzede aileleri ziyaret etti. Depremin birinci yıl dönümünde ailelerle buluşan Başkan Kılca, 'Büyük bir dayanışmanın ortaya konduğu 6 Şubat depremlerinin ardından Karatay Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz' dedi.

Başkan Hasan Kılca, Karatay Konukevi'ndeki Depremzede Ailelerle Bir Araya Geldi

 

Karatay'da Anma Programı Düzenlendi

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Karatay Kaymakamı Cengiz Ayhan, Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Yıldız Tosun ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ile birlikte, depremlerin hemen ardından Karatay Belediyesi tarafından Karaaslandede Mahallesi’nde inşa edilen ve depremzede ailelere tahsis edilen Karatay Konukevi'ni ziyaret etti.

Başkan Kılca, "Yaşanan felaketin üzerinden 1 yıl geçti ama acısı hala yüreklerimizde taze. Asrın felaketinin asrın dayanışmasına dönüşmesini tüm dünyaya gösterdik" diyerek, devletin ve milletin birlik ve beraberliğiyle yaraların kısa sürede sarıldığını belirtti.

Anma Programında Dualar Edildi

Karatay Belediyesi ve Türk Kızılayı tarafından düzenlenen anma programına, depremzede aileler, Karatay Belediyesi, AFAD ve Türk Kızılayı yetkilileri ile gönüllüleri katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlit okutuldu, dualar edildi.

Depremzede Ailelerin Teşekkürü

Programa katılan depremzede aileler, Karatay Konukevi'nde kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini ifade ederek, Karatay Belediyesi'ne ve Başkan Hasan Kılca'ya teşekkür ettiler. Başkan Kılca ise "Devletimiz ve milletimiz birlik içinde acıları paylaşmış, yaraları birlikte sarmıştır. Kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun" dedi.