Başarılı Karataylı Halterci, Ankara'da Türkiye İkincisi

Karatay Belediyespor Kulübü bünyesinde yetişen başarılı bir halterci, Ankara'da düzenlenen Türkiye Yıldızlar, Gençler, 23 Yaş Altı ve Büyükler Halter Şampiyonası'nda önemli bir derece elde etti. 67 kilogram kategorisinde yarışan Ali Sönmez, Karatay Belediyesi Spor Kulübü adına mücadele ederek Türkiye ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, sporcusunu tebrik ederek ilçenin başarıyla temsil edildiğini dile getirdi.

Başarılı Karataylı Halterci, Ankara'da Türkiye İkincisi

 

Ankara Yenimahalle Spor Kompleksi'nde gerçekleşen şampiyonaya Türkiye genelinden toplam 482 halterci katıldı. Büyük mücadelelere sahne olan organizasyonda Karatay Belediyespor Kulübü de yer alarak ilçenin adını duyurdu. Ali Sönmez'in Türkiye ikinciliği elde etmesi, kulübün başarısını bir kez daha ortaya koydu. Ayrıca Sönmez, elde ettiği sonuçla olimpiyat barajlarını geçerek Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri "TOHM" projesine katılmaya hak kazandı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Türkiye Yıldızlar, Gençler, 23 Yaş Altı ve Büyükler Halter Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuyu tebrik ederek, Karatay Belediyespor Kulübü'nün başarılarına her geçen gün yenilerini eklediğini vurguladı. Başkan Kılca, kulübün ve sporcuların ilçeyi gururla temsil ettiğini belirtti ve sporun her zaman destekçisi olacaklarını ifade etti.