Akyürek Şehitler Haftası Dolayısıyla Şehit Aileleri ve Gazileri Ziyaret Etti

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek Şehitler Haftası dolayısıyla şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti. Milli birlik ve beraberliğin pekiştirilmesine önemli katkı sunan şehit aileleri ve gazilerin Şehitler Haftası'nı tebrik eden Akyürek, şehitlerin, gazilerin ve ailelerinin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini söyledi.

Akyürek Şehitler Haftası Dolayısıyla Şehit Aileleri ve Gazileri Ziyaret Etti

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, 15-20 Nisan arasında kutlanan "Şehitler Haftası" kapsamında şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık, Konya Şube Başkanı Süleyman Ege, Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Konya Şube Başkanı Mustafa Buğur'u ziyaret eden Akyürek, Türkiye'nin kuruluş süreci, vatan savunması için verilen mücadeleler ve bu uğurda şehitlerin fedakarlıklarını hatırlatarak, gençlerin milli şuura erişmesine katkı sağlayan derneklerin önemine vurgu yaptı.

“BU CEMİYETLERİMİZ MİLLETİMİZİN GELECEĞE YÜRÜMESİNE KATKI YAPIYOR”

Akyürek, “Bu ülkenin hangi şartlarda kurulduğunu, hangi badireleri atlattığımızı, bu toprakları vatan kılarken nasıl bir mücadele verildiğini, bu toprakları vatan kılmak için verilen şehitleri, ne büyük fedakârlıkların yapıldığını bilmek ve hatırlatmak gerekiyor. Harp Malulü Gaziler ve Şehit Alileri Derneğimiz, Muharip Gaziler Derneğimiz bunlara bir vesile oluyor. Bu cemiyetlerimiz hem şehit ve gazi yakınlarımızı bir dayanışma içinde bir arada tutup, problemleri varsa onların yönetime aktarılmasına vesile oluyorlar hem de vatanımızın, milletimizin geleceğe yürümesine katkı yapıyorlar; gençlerimizin şuurlanmasına katkı yapıyorlar” dedi.

Konya'daki şehit ve gazi derneklerinin milli şuurla hareket ettiğini ve Konya ile bütünleşmiş olduğunu belirten Akyürek, ayrıca bu derneklerin vatan ve millet sevgisine katkı sağlayarak gençlerin bilinçlenmesine destek olduğunu ifade etti. Şehitlerin, gazilerin ve ailelerinin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini kaydeden Akyürek, bu tür kuruluşlara olan desteğin devam edeceğini ifade etti.