23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Konya'da Coşkuyla Kutlandı

TBMM'nin açılışının 104. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konya'da coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Konya'da Coşkuyla Kutlandı

Kutlama etkinlikleri İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başladı.

Program kapsamında öğrenciler; Konya Valiliği, 3'üncü Ana Jet Üst Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı temsilen makam koltuklarına  oturdular.

Mevlana Kültür Merkezi Sema Salonunda gerçekleştirilen kutlama programının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Murat Yiğit, aziz milletimizin iradesinin temsil edildiği yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104. yılını ve dünyanın ilk çocuk bayramı olan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir sevinç ve gurur içerisinde idrak ettiklerini belirtti.

Kutlama programında Karatay İzzet Bezirci İlkokulu, Karatay Aynur Kasabalı İlkokulu, Meram Şehit Kubilay Anaokulu, Meram İhsan Özkaşıkçı İlkokulu, Selçuklu Belediyesi İlkokulu halk oyunu ekipleri yöresel oyunlar oynadı.

Karatay Cengiz Topel İlkokulu öğrencisi Esma Öykü Binarbaşı “23 Nisan Kokusu”, Meram İhsan Özkaşıkçı İlkokulu öğrencisi Erva Şenyiğit “Türk Çocuğu Diyor ki” ve Selçuklu Belediyesi İlkokulu öğrencisi Şevval Efnan Uzun “23 Nisan Bayramı” şiirlerini okudular.

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları da çeşitli sportif gösterilerde bulundu.

Son olarak da Konya genelinde okullar arası düzenlenen "23 Nisan" konulu resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Konya Valisi Sayın Vahdettin Özkan tarafından takdim edildi.

Kutlama programına il protokolü, askerî erkân, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşımız katılım sağladı.